Na terenie ośrodka znajduje się dwuhektarowy, częściowo zalesiony ogród, zarybiony staw, wybieg dla koni, plac zabaw dla dzieci, fontanna, altana z miejscem do grillowania i ognisko, duży bezpłatny parking. Teren jest ogrodzony.

Naszymi pacjentami są głównie dzieci i młodzież wymagająca rehabilitacji ze względu na dysfunkcje układu nerwowego, stany pourazowe, schorzenia genetyczne, metaboliczne, autyzm, wady postawy, wszelkie stany pourazowe.

W obiekcie znajduje się sala kinezyterapii, gabinety terapeutyczne w tym sala Integracji Sensorycznej, Sala Doświadczania Świata, sale terapii: pedagogicznej, neurologopedycznej,terapii ręki, masażu oraz gabinety: lekarski, zabiegowy i dietetyka.

Część hotelowa to 27 przestronnych, widnych pokoi zlokalizowanych na 2 piętrach. W każdym pokoju znajduje się łazienka z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Łóżka posiadają materace przeciwodleżynowe i pościel antyalergiczną. W każdym pokoju znajduje się telewizor i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Na każdym piętrze do dyspozycji gości znajduje się lodówka, kuchenka mikrofalowa i czajnik bezprzewodowy. Dodatkowo, bezpłatnie udostępniamy: pralkę, żelazko, deskę do prasowania, suszarki do włosów, łóżeczko oraz wanienkę dla małych dzieci.